کارآفرینی چیست؟ کار آفرینی یا شغل کارمندی

قانون جذب-کتاب صوتی
قانون جذب ساده و روان
هدفگذاری میلیاردرها
هدفگذاری به سبک میلیاردرها

کارآفرینی چیست؟ کار آفرینی یا شغل کارمندی

کارآفرینی چییست؟

کارآفرینی چییست؟

کارآفرینی یا شغل کارمندی؟ کدام را انتخاب می کنید؟ مسئله این است…….

اگر می خواهید از زندگی کارمندی خودتان خارج شوید، باید کارآفرین شوید اگر می خواهید کارآفرینی کنید، شما باید آموزش کسب و کار اینترنتی را مهمترین هدف خود قرار دهید، به شما پیشنهاد می کنم که حتما در این مقاله با ما همراه باشید تا ایده کارآفرینی در ایران را در اختیار شما بگذاریم.

کارآفرینی چیست؟

کارآفرینی به فرایند خلق ارزش جدید (مادی یا معنوی) از طریق یک تلاش متعهدانه با در نظر گرفتن ریسک های ناشی از آن گفته می‌شود کارآفرینی یکی از جذبه های کاری دنیای امروزمان شده است، اما امروزه چه چیزی باعث می شود تا یک کارآفرین با تمام انرژی ، به سوی هدفش حرکت کند؟    جواب مشخص است، (آرزوی آن چیزی که نیست ولی فردا می تواند باشد) یعنی یک کارآفرین با رویایی که در سر دارد می تواند با قدرت، خلاقیت و انرژی هرچه بیشتر به سوی هدفش حرکت کند.

در این مقاله شما را با پنج نکته ی قدرتمند در رابطه با انواع کارآفرینی ، برای داشتن یک زندگی ایده آل همراهی خوهیم کرد.

نکته مهم اول – اگر پیشرفت نکنید، پسرفت میکنید

تعریف کار آفرینی در ایران دقیقا مانند کشورهای دیگر است، برای داشتن یک زندگی ایده آل، هر روز باید رشد کنید اگر به دنبال پیشرفت نیستید آنگاه از جای دیگری که دوست ندارید سر در می آورید،  اگر شما در زندگی تان پیشرفت نمیکنید، پس درحال پسرفت هستید. هیچ جای ثابتی برای استقرار وجود ندارد،  در دنیای کارافرینی نیز این واقعیت وجود دارد. شما نمیتوانید یک کسب و کار راه اندازی کنید و در یک سطح مشخص آنرا نگه دارید و دیگر رشد نکنید. چون اگر رشد نکنید، درحال عقبگرد خواهید بود. پس بدانید اگر وارد این دنیای هیجان انگیز میشوید، هیچ جای استراحت و وقت تلف کردنی ندارد.

نکته مهم دوم – بعضی از مردم دوست تان نخواهند داشت

این موضوع کاملا طبیعی است، همیشه نباید انتظار داشته باشید که همه شما را تحسین کنند! اگرتا به حال اطافیانتان شما را تحسین می کردند پس بدانید که هیچوقت کار بزرگی انجام نمی دادید، دلیل این موضوع کاملا واضح است برای مثلا وقتی شما می خواهید ثروتمند شوید، اطرافینتان شما، از کارهایی که شما انجام می دهید تعجب می کنند چون ۹۵ درصد مردم جامعه در فقر زندگی می کنند وشما در جهت خلاف زندگی تکراری اطرافیانتان عمل می کنید و اگر بخواهیم کمی منطقی به این موضوع نگاه کنیم باید  که اطرافیانتان شما را مورد تمسخر قرار دهند چون اگر این اتفاق نیفتد یعنی شما در زندگیتان تصمیم بزرگی نگرفتید.

کارآفرینی که می خواهد موفق شود از تمسخرها ناراحت نمی شود!

هر موقع به چنین مواردی برخورد کردید،  ناراحت نشوید، چون تفکر منطقی میگوید که شما باید خوشحال باشید، زیرا این موضوع به این معناست که شما با تصمیم گیری قاطعانه، راهتان را پیدا کرده اید.

این مردم، ممکن است دوستان شما یا حتی نزدیکان یا خانواده شما باشند. به هیچ عنوان دور از ذهن نپندارید که اگر وارد دنیای کارآفرینی شدید دوستان شما ثابت بمانند یا نسبت به شما دید قبلی را داشته باشند.

نکته مهم سوم – اولویت های شما عوض خواهند شد

اگر تا دیروز، هر موقع از روز؛ دوست تان به شما زنگ میزد تا بیاید دنبال شما و بروید خوش گذرانی… دیگر شاید این اتفاق نیافتد. نه اینکه نخواهید خوشگذرانی کنید، بلکه اولویت شما تغییر کرده؛ حالا که شما یک کارآفرین هستید، اولویت شما ممکن است کار کردن بر روی ایده تان، نوشتن برنامه ماه آینده، زنگ زدن به مشتری های احتمالی یا شرکا باشد.

در دنیای کارآفرینی، دیدگاه شما نسبت به مسائل تغییر خواهد کرد. اولویت شما در زندگی دستخوش تغییر خواهد شد و شاید چیزهایی که قبلا برای شما ارزش بود، دیگر مهم نباشد و چیزهایی جدید جایگزین ارزش های قبلی شود. به هرحال، اگر احساس کردید کیفیت زندگی تان درحال بهتر شدن است، استفاده بهتری از زمان تان میبرید و موفقیت هایی در این زمینه بدست می آورید؛ بدانید که اولویت های شما صحیح هستند.

نکته مهم چهارم – اگر آسان بود، زیاد جالب نبود

زندگی کارآفرینی قرار است سخت، پر از فراز و نشیب و نا آرام باشد… و همین است که این زندگی را هیجان انگیز میکند ! نکند میخواهید روزی ۸ ساعت پشت یک میز بنشینید و کارهایی تکراری و بدون هیجان انجام بدید؟ اگر نمیخواهید، پس باید بدانید در کنار هیجان و لذت در زندگی کارآفرینی، سختی و چالش هم خواهید داشت.

کارآفرینی، یعنی یک عالمه چالش؛ چالش هایی که تولید هیجان میکنند چون قرار است چیزهایی جدید یادبگیرید و قسمت هایی جدید از زندگی را درک کنید. البته نگران نباشید؛ پس از مدتی با این نوع زندگی و بالا و پایین هایش عادت میکنید و دیگر نگران اتفاقات نمیشوید و فقط از این زندگی لذت میبرید.

نکته مهم پنجم | با ارزش ترین سرمایه شما، قابلیت بودن شما در یک تیم است

کارآفرینی داستان ابر قهرمانِ تک و تنهایی که یک تنه با هزاران دشمن متفاوت می جنگد و تمام آنها را شکست میدهد نیست. کارآفرینی، یعنی داشتن یک تیم و پرورش این تیم ، وظیفه اصلی شما به عنوان مدیر یک مجموعه، پرورش قابلیت ها و توانایی های کارکنان تان است. کار تیمی، یک قسمت از دستورالعمل موفقیت در کارآفرینی است. شما به کمک یک تیم، به دستآوردهایی بیشتر از دستآوردهای خودتان میتوانید دست پیدا کنید.

سخن آخر؛

دنیای کارآفرینی دنیای جالبی است؛ شما هیجان، لذت، ثروت و فراوانی را در این دنیا تجربه خواهید کرد، اما برای این تجربه باید سخت تلاش کنید، هوشمندانه کار کنید و همیشه درحال حرکت باشید. اگر به دنبال فرصت های پولساز راه اندازی کسب و کار اینترنتی هستید به شما پیشنهاد می کنم با طراحی مدرن سایت همراه باشید تا فرصت های پولساز را به شما نشان دهد

محمدعلی منصوری فر
محمدعلی منصوری فر
از سال 88 در زمینه ی موفقیت های مالی و زندگی فعالیت می کنم. در حال حاضر مدیریت تیم رازهای موفقیت رو بر عهده دارم و سعی می کنم هر روز مقالات و تجربیاتم رو در حوزه ی موفقیت با شما به اشتراک بگذارم.

There are no comments yet