هدفگذاری به سبک میلیاردرها

کارآفرینی چییست؟
کارآفرینی چیست؟ کار آفرینی یا شغل کارمندی
راز جذب ثروت
ثروت آفرینی و قوانین آن

هدفگذاری به سبک میلیاردرها

هدفگذاری میلیاردرها

هدفگذاری میلیاردرها

اهدافی که در موردش صحبت می کنید کجاست؟

هدفگذاری میلیاردرها

آیا اهدافتان را مشخص کرده اید؟

تمام میلیاردرها میدانند که چگونه باید هدفگذاری کنند و نکته ی جالب قضیه این است که بیشتر میلیاردرها به صورت ناخودآگاهی دارند تمام این کارها رو انجام می دهند ولی در این مقاله ما قصد داریم روش هایی را به شما آموزش دهیم تا شما به صورت خودآگاهی تکنیک ها را انجام دهید. وقتی هدفتان را به صورت واضح، مشخص می کنید راه دستیابی به آن آسانتر می شود، این موضوع خیلی مهم هستش و شما باید این واقعیت مهم را  درک کنید.

فرمولی که قرار است در مورد آن بحث کنیم همان فرمولی است که تمام میلیاردرها و موفق ترین افراد دنیا به صورت آگاهانه یا غیرآگاهانه همواره از آن پیروی می کنند و با استفاده از این فرمول، از پایین ترین نقطه ممکن به بالاترین نقطه ی هر چیزی می رسند. موفق ترین افراد، کسانی هستند که می دانند چه می خواهند و به کجا می خواهند برسند.

اگر بخواهیم تنها یک مورد را نام ببریم که تقریبا تمام انسان های دنیا میدانند چیز خوبیست اما اجرا نمیکنند، هدفگذاری است. حتی افراد شکست خورده هم میدانند هدفگذاری خوب است و از طرفی موفق ترین افراد دنیا هم هدفگذاری میکنند.

اما این وسط چه اتفاقی می افتد که هدف های یک نفر محقق میشود و یک عده دیگر برای همیشه در لیست اهدافی که نوشتند گم میشوند؟

خب دلایل زیادی میتونه تاثیرگذار باشه؛
اصلا فکر کنید هیچ چیزی از هدفگذاری نمیدونید… خب بهتر شد. ذهن تون از شیوه ها و تکنیک های هدفگذاری پاک کنید، در این مقاله میخواهیم ساده ترین و کاربردی ترین شیوه هدفگذاری به سبک میلیاردرها رو بهتون معرفی کنیم.

بیشتر بخوانید:   راز موفقیت وارن بافت

چگونه اهدافمان را برای سال جدید مشخص کنیم؟

  • ۱۰ هدفی را که می خواهید بعد از یک سال محقق شود را روی کاغذ بنویسید به اهدافی که نوشته اید بنگرید که کدام یک از هدف ها می تواند بیشترین تاثیر را بر روی زندگی شما داشته باشد. برای بسیاری از ما ممکن است که اهداف مالی و اقتصادی باشد و برای برخی از ما ممکن است تناسب اندام،سلامتی،روابط یا موارد دیگر باشد نکته ی مهم این است که این نکات ساده برای هر هدفی قابل استفاده است.
  • اهداف و آرزوهای شما باید آنقدر روشن باشد که وقتی چشم هایتان را می بندید بتوانید آن را در ۳۰ ثانیه به تصویر بکشید.
  • حتما برای اهدافتان تاریخ تعیین کنید هدفگذاری با تعیین تاریخ و زمان مشخص، انسجامی از اقدامات منظمی را برای شما به ارمغان می آورد که شما راحت تر می توانید به نتایج دلخواهتان دست ‍‍‍پیدا کنید.
  • در هر زمان، فقط بر روی یک هدف تمرکز کنید سپس لیستی از کارهایی را که می توانید انجام دهید تا به این هدف برسید را تهیه کنید و سوال بعدی که باید از خود بپرسید این است که: (کدام مهارت بیشترین کمک را به من میکند تا به هدفم برسم؟) بر روی مهارتهایی که دارید بنگرید و یکی ازآنها را بیابید و می توانید برای یادگیری یک مهارتی که، در راستای اهدافتان باشد، تمرکز کنید.
  • برای هدفگذاری حتما باید زمان خودتان را مدیریت کنید زیرا امروزه افراد جامعه با انبوهی از کار، و کمبود وقت مواجه می شوند و شما از قبل، باید زمان خودتان را  برنامه ریزی کنید. حدود ۹۰ درصد مردم جامعه در تمام طول روز کار میکنند و در ازای کارشان مبالغ اندکی را دریافت میکنند ولی برخی افراد جامعه به خوبی یاد گرفته اند که در کسب و کار، فقط در زمان های دلخواهشان کار کنند و مبالغ میلیون دلاری خودشان  را بدست می آورند چون مانند یک میلیونر تفکر می کنند میخواهید جزء کدام دسته باشید؟  برای انجام این کار، باید لیستی از کارهای روز آینده را تهیه کنید و مهمترین وظیفه ی خود را مشخص کنید و تا زمانی که هدفتان را به صورت کامل به پایان نرسانده اید روی هدف دیگر تمرکز نکنید.

بیشتر بخوانید:  ثروت آفرینی و قوانین آن

هدفگذاری با استفاده از روند تکاملی

باید این موضوع مهم را در نظر گرفت که هدفگذاری مثل خیلی از چیزهای دیگر زندگی، احتیاج به یک روند تکاملی دارد؛ یعنی اگر درآمد سالیانه ی شما، به طور میانگین ۱۰ میلیون تومان است، شما برای هدفگذاری سال بعد خودتان نمی توانید مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان در سال را هدف خود قرار دهید؛ زیرا این خلاف قانون کائنات است.  قانون کائنات به شما می گوید که شما برای بدست آوردن هرچیزی، احتیاج به صبر و تلاش پایدار دارید شما به یک دفعه، از مبلغ سالیانه ۱۰ میلیون تومان به مبلغ سالیانه ۲۰۰ میلیون تومان نمی توانید دست پیدا کنید، اگر درآمد سالیانه ی شما ۱۰ میلیون است می توانید برای هدفگذاری سال بعد خودتان مبلغ ۲۰ میلیون تومان را هدف بگیرید. در خیلی از مواقع، مردم به خاطر اشتباهات اساتید دیگر به خواسته های خود نمی رسند و از این موضوع سرخورده می شوند،

بیشتر بخوانید:   همه چیز در مورد قانون جذب

یک علت تاثیرگذار که باعث می شود شما به اهدافتان نرسید

شاید اهدافتان خیلی پیش پا افتاده بوده باشه که حس و انرژی به شما برای بدست آوردنشون منتقل نکنه، شاید هم انقدر اهداف تون بزرگ و دست نیافتنی هستش که به خودتون اعتماد ندارید برید بیرون و بدستش بیارید.

چگونه اهداف می تواند به مسیر اشتباه منجرب شود؟

بیشتر اوقات، افرادی هستند که حتی اهداف روشنی در زندگیشان دارند ولی متاسفانه از افرادی پیروی می کنند که خودشان دستاوردهای خیلی بزرگی در زندگیشان نداشتند ( مثلا در حوضه ی کسب و کار از اساتید دانشگاه، معلمین، والدین و ….. پیروی می کنند ).

برای بوجود آوردن یک زندگی خوب، در هر حوضه ای باید از اشخاصی پیروی کنید که دستاورد های خیلی بزرگی دارند، زیرا هر شخصی که مسیری را در زندگی خودش طی می کند تجربیاتی زیادی را در طی آن مسیر بدست آورده است. برای مثال اگر در حوضه ی مالی هدفگذاری میکنید نباید اساتید دانشگاه را، الگوی خودتان قرار دهید، زیرا تحقیقات نشان داده، که اکثریت معلمان واساتید دانشگاه جزء اقشار متوسط جامعه هستند.

بیشتر بخوانید:   رشد پول و ارتقاء شغل

یکی از مهمترین عواملی که باعث شده  افراد ، اهدافشان با شکست منجرب  شود این است که قبل از اینکه هر پروسه ای را در زندگیشان آغاز کنند تحقیقاتی لازم را در مورد آن انجام نمی دهند. باید از اشخاصی که خبره ی آن کار هستند سوال بپرسید  و از تجربیات آنان استفاده کنید.

نتیجه گیری:

با پرورش مهارتهایی را که آموزش دیده اید، روی مهمترین هدفتان تمرکز کنید قول می دهم که با مدیریت زمان و ابزارهای دیگری که در این مقاله آموزش دیده اید به موفقیت های بزرگیدست خواهید پیدا کرد. اگر می خواهید هدفگذاری را خیلی بهتر یاد بگیرید، از سایت محمد علی کوکائیان استفاده کنید و مطالبش را به اشتراک بگذارید

محمدعلی منصوری فر
محمدعلی منصوری فر
از سال 88 در زمینه ی موفقیت های مالی و زندگی فعالیت می کنم. در حال حاضر مدیریت تیم رازهای موفقیت رو بر عهده دارم و سعی می کنم هر روز مقالات و تجربیاتم رو در حوزه ی موفقیت با شما به اشتراک بگذارم.

There are no comments yet