قانون جذب ثروت – شناسایی باورهای غلط مطلب شماره ۷

کاشت مو
کاشت مو و رعایت ۵ نکته قبل از عمل جراحی
آوریل 21, 2020
قانون جذب و محصول ارزشمند
قانون جذب و محصول – مطلب شماره ۸
می 7, 2020

قانون جذب ثروت – شناسایی باورهای غلط مطلب شماره ۷

قانون جذب ثروت – وارد قسمت مهم، حساس و سرنوشت سازی شدیم. جایی که باورهای غلط در مورد مبحث ثروت را مورد بررسی قرار می دهیم. همانطور که در مطالب قبل گفته شد، غلظت برخی از باورهای در ضمیر ناخودآگاه ما بسیار بالاست و این باورهای غلیظ، سرنوشت مارا تعیین می کنند. حال اگر این باورها باورهای منفی و مانع پیشرفت باشند، زندگی سختی خواهیم داشت و در دستیابی به اهدافمان با مشکل مواجه خواهیم شد. برای همین منظور کاری که باید انجام دهیم این است که این باورهای غلط را شناسایی و باورهای صحیح و دلخواهمان را جایگزین آنها کنیم.

بیشتر بخوانید: خانواده مهمترین انتقال باورهای غلط

چگونه باورهای صحیح را جایگزین کنیم؟

روش ها و فرآیندها و چگونگی جایگزین کردن باورهای صحیح را در مباحث آتی عنوان خواهم کرد. اما در این جلسه و چندین جلسه ی بعد تلاش می کنیم باورهای نامطلوب، منفی و به بیانی دیگر، باورهایی غلط نسبت به هدفمان (ثروتمند بودن) را شناسایی می کنیم.  این باورها در افراد مختلف متفاوت هستند و همچنین بسیاری از آنها نیز در بین مردم رایج و شایع هستند از این رو شناسایی و اصلاح آنها می تواند گره از زندگی و کسب و کار بسیاری از افراد باز کند.

همانطور که در بالا نیز اشاره کردم، شدت این باورها ممکن است در افراد مختلف متفاوت باشد. بنابراین تشخیص اینکه کدام باور در شما قوی تر و ریشه دار تر است بر عهده ی خود شماست. هرچه باوری برای شما قابل قبول تر و منطقی تر باشد، بدانید بسیار در شما ریشه دار است. برای تغییر این باور باید وقت و انرژی بیشتری صرف کنید. قبل از معرفی اولین باور باید اشاره کنم که شناسایی همه ی باورهای ایجاد کننده ی فقر و تنگدستی، کاری مشکل است و نیاز به مشارکت شما دوستان عزیز دارد. به همین منظور از شما دوستان عزیز خواهشمندم تمرین های این بخش را با دقت انجام داده و در قسمت نظرات این بخش منتشر کنید.

شفاف سازی باورهای شما

سوالی را مطرح می‌کنم که به شفاف سازی باورهای شما در مورد ثروت کمک بسیاری می کند. پاسخ به این سوال بسیار مهم و تعیین کننده است. اکثر افراد ثروتمند دنیا بارها و بارها این سوال را از خود پرسیده اند. پاسخ به این سوال اگر از عمق وجود شما و باورهای حقیقی شما در مورد ثروت باشد، کمک میکنم تا زودتر به نتیجه برسید. هرچه پاسخ شما دقیق تر، پر جزئیات تر و مفصل تر باشد، کمک بیشتری به شما میکند تا باورهای غلط خودتون رو شناسایی کنید.

سوال: چرا در این لحظه اسم شما در لیست ثروتمندترین افراد جهان نیست؟ چه اتفاقات، چه افراد، چه امکانات و به طور کلی چه چیزهایی باید در زندگی شما عوض می‌شد تا شما امروز در لیست ۱۰ ثروتمند برتر جهان باشید؟ برای مثال دولت چه تدابیری باید می اندیشید، بانکها چگونه باید به شما کمک می کردند، والدینتان چه کارهایی باید می کردند، خودتان چه اقدامات و فرصت هایی را باید شکار می‌کردید تا امروز یکی از ۱۰ ثروتمند بزرگ جهان باشید؟

پاسخ شما به این سوال باید باورهای واقعی شما در مورد ثروت را منعکس کند. برای مثال از خانمی پرسیدم چرا شما ثروتمند‌ترین زن جهان نیستید؟ گفت اگر میخواستم میتونستم. گفتم اگر از همین لحظه بخواید می تونید؟ گفت خب من الان در روستا زندگی میکنم و اینجا کار نیست. برای شروع هم باید وام بگیرم. باید مهارتی را یاد بگیرم. وقتی مهارت خوبی در یک زمینه‌ی خاص کسب کردم به دنبال ایده ای باشم که بتوانم از آن پول خوبی بدست بیاورم و…

پاسخ شما به سوال من هم باید واقعیت زندگی شما را نشان بدهد. سعی نکنید به اجبار با دید مثبت و خوب به آن پاسخ دهید. بلکه موانعی که در زندگیتان وجود دارد و مانع از آن می شود که ثروتمندترین فرد جهان باشید را بنویسید.

هرچه تسلط و دانش شما از باورهایتان در مورد ثروت بیشتر باشد، پذیرش باورهای صحیح و جایگزینی آنها راحت تر خواهد بود.

قانون جذب ثروت

منبع:  محمد علی کوکائیان

فرهاد کوکائیان
فرهاد کوکائیان
12 ساله که قانون جذب شبو روزمو عوض کرده...

هیچ نظری وجود ندارد