فرکانس ، باور و قانون جذب – مطلب شماره ۳

باورها و قانون جذب
باورها ، الگوهای ذهنی و قانون جذب – مطلب شماره ۲
بهترین کلینیک کاشت مو
بهترین کلینیک کاشت مو

فرکانس ، باور و قانون جذب – مطلب شماره ۳

فرکانس ، باور ها و قانون جذب

فرکانس – فایلی که مطالعه می کنید مربوط به جلسه ی چهارم از مباحث قانون جذب است. در پایان جلسه ی سوم یکسری باورهایی را مطرح کردم و از شما تقاضا کردم تا این باور ها را بررسی کنید و مشخص کنید کدام باور صحیح کدام باور نادرست است. پاسخ این سوال ممکن است شما را کمی متعجب کند. پاسخ صحیح این است که باور صحیح و غلطی وجود ندارد. همه ی باورها ممکن است برای افرادی بدیهی و درست باشد و برای افرادی دیگر کاملا غیر منطقی و نادرست. باورها تمام جنبه های زندگی ما را در برمی گیرند و هر فرد در هر زمینه ای ممکن است باوری مشابه یا متفاوت با افراد دیگر جامعه داشته باشد. برای مثال ممکن است باورتان در زمینه ی کسب درآمد این باشد که پول درآوردن بسیار سخت است. پول از زیر سنگ به دست می آید. آدم از راه درست و حلال نمی تواند به درآمد و ثروت زیاد دست پیدا کند. افرادی هم هستند که اعتقاد دارند همه چیز در دست خودمان است و اگر خوب بازاریابی کنیم مشتری و سفارش برای کار به قدری زیاد می شود که وقت برای مدیریت آنها نخواهیم داشت. برخی هم اعتقاد دارند که آینده ی ما در دست دولت و تصمیم دولتمردان و دیگران است. اگر آنها تدابیر درستی بیاندیشند، اوضاع ما هم بهتر می شود و اگر عملکرد آنها خوب نباشد زندگی ما ویران می‌شود، بنابراین برای درک بهتر موضوع با محمد علی کوکائیان همراه باشید

بیشتر بخوانید:  باورها، الگوهای ذهنی و قانون جذب – مطلب شماره ۲

باورها چگونه شکل می گیرد؟

ممکن است در زمینه ی سلامتی باورتان این باشد که در این دوره و زمونه سلامتی معنی نداره! سلامتی برای قدیم ها بود که نه دود و دمی بود، نه سرو صدا نه جنگ و دعوا، همه غذاها سالم و طبیعی بود. همه در صلح و صفا زندگی میکردند و همه چیز خوب بود. این دوره دوره ی مریضی هاست همه سرطان دارن همه از نظر روانی مشکل دارند، بیماری های جدید مثل ایدز و هپاتیت اومده و… اما خیلی ها هم هستند که باور دارند با ظهور علوم و تکنولوژی جدید سلامتی پیشرفت بیشتری داشته و زندگی ها راحت تر و آرامش بیشتر شده و در بهترین شرایط زندگی می‌کنند.

همه ی مطالب و باورهایی که بیان شد تقریبا در بین مردم طرفداران زیادی دارد. اما برخی از آنها کاملا با هم در تناقض هستند. معنی این جمله که ” همه ی باورها می توانند صحیح یا غلط باشد” چیست؟ چگونه چنین چیزی ممکن است؟

از این قسمت به بعد وارد قانون جذب و اصول اساسی این قانون ازلی و همیشگی می‌شویم اما قبل از آن لازم است بار دیگر به تعریف باورها بپردازیم.

بیشتر بخوانید:  الگوهای ذهنی و قانون جذب – مطلب شماره ۱

باور چیست؟

فکری که بارها و بارها تکرار شود. به گونه ای که ملکه ی ذهن ما بشود و پایه و اساس فکری ما را تشکیل دهد. باورها گاهی به اندازه ای قدرتمند می شوند که تمام عملکرد ما را تحت تاثیر خود قرار می دهند.  از مهم ترین این باورها می توان به دین و مذهب اشاره کرد. دین اسلام نمونه ی بارز این باورهاست. هنگامی که متولد می شویم به آرامی در گوش ما اذان می گویند و در بزرگسالی بسیاری از زمان روزانه، هفتگی و سالیانه ی مسلمانان صرف مراسم ها و مناسک این باور می شود.

هر چه باورها مدت زمان بیشتری با ما باشند قدرتمند تر و ریشه دارتر می شوند. برای اینکه اهمیت باورها در سرنوشت و زندگی خود را درک کنید لازم است تا از قانونی به نام قانون جذب آگاه شوید. در ادامه به تعریف قانون جذب می پردازیم.

قانون جذب چیست؟

قانون جذب: ” هر آن چیزی را که باور دارید به زندگی خود جذب می کنید”.  برای درک بهتر مکانیسمی که خداوند در این جهان قرار داده و جهان را بر پایه ی آن خلق کرده لازم است ابتدا مطلب زیر را خوب درک کنید.

در فضای اطراف ما هزاران فرکانس رادیویی و تلویزیونی وجود دارد. اینکه ما این فرکانس ها را نمی بینیم دلیل بر عدم وجود آنها نیست. هر زمان یک گیرنده ی رادیویی یا تلویزیون را بر روی فرکانس مورد نظر تنظیم کنیم، برنامه ی آن فرکانس را دریافت خواهیم کرد. شبکه ی تلویزیونی سوم سیما را در نظر بگیرید. این شبکه اکثرا موضوعات و وقایع ورزشی را به نمایش می گذارد. اگر بخواهیم برنامه نود و یا فوتبال استقلال و پرسپولیس را ببینیم، باید در مدار شبکه ی سوم قرار بگیریم تا بتوانیم از طریق تلویزیون برنامه های این فرکانس را دریافت کنیم. اگر بخواهیم برنامه های علمی و فلسفی را دنبال کنیم باید تلویزیونمان را در مدار شبکه ی چهارم تنظیم کنیم. برای دریافت اخبارهای مختلف نیز باید فرکانس شبکه ی ششم را دریافت کنیم. مکانیسم این جهان نیز دقیقا شبیه به همین دستگاهها و فرکانس ها است. ذهن هر انسان با توجه به باورهایی که دارد فرکانس مشخصی را به جهان ارسال می‌کند و جهان نیز به مانند یک گیرنده این فرکانس ها را دریافت می کند و پاسخی یکسان با این فرکانس را به او می‌دهد. اینکه در این لحظه چه وضعیتی از هر لحاظ دارید، مربوط به فرکانس هایی است که به صورت خودآگاه و ناخودآگاه در هر لحظه به جهان ارسال می کنید. اگر شاد یا غمگین هستید، اگر ثروتمند یا فقیر هستید، اگر سالم و یا بیمار هستید، اگر هر اتفاق خوب یا بدی را در زندگیتان تجربه می کنید، مربوط به فرکانس هایی است که به جهان ارسال می کنید.

یادآوری برای خلق نتیجه ی بهتر

باور با خواستن متفاوت است. همه ی انسانها دوست دارند ثروتمند باشند و در هر لحظه پول و درآمد بیشتری بدست بیاورند اما تعداد ثروتمندان جهان نسبت به سایر اقشار کشورها بسیار اندک است. این به این دلیل است که اکثر افراد به صورت ناخودآگاه باورهایی دارند که منجر به فقر و درآمد کمتر می‌شود. شناسایی این باورها کار ساده ای نیست. تقریبا می توان گفت که اکثر آدمها از وجود چنین باورهایی در ضمیر ناخودآگاهشان بی خبرند. باورهایی که مانع از پیشرفت و احساس خوب در ما می شوند را باورهای مخرب می نامیم. باورهای مخرب تنها در زمینه ی مالی و ثروت نیستند بلکه در مورد سلامتی، روابط عاطفی، شادی، آرامش، احترام و هر چیز دیگری وجود دارند. در واقع اگر باورهای ما مخالف اهداف و خواسته های ما باشند مخرب نامیده می شوند.

تمرین ۱: وضعیت خود را در زمینه های مالی، عاطفی، سلامتی، شغلی، درسی و… بررسی کنید. آیا در وضعیت ایده آل قرار دارید؟

لطفا پاسخ تمرین های خود را در قسمت نظرات همین پست منتشر کنید.

نویسنده: فرهاد کوکائیان

فرهاد کوکائیان
فرهاد کوکائیان
12 ساله که قانون جذب شبو روزمو عوض کرده...