صندلی طبی و هر آنچه در رابطه با آن باید بدانید!

بهترین کلینیک کاشت مو
بهترین کلینیک کاشت مو
هزینه کاشت ابرو در سال ۲۰۲۰

صندلی طبی و هر آنچه در رابطه با آن باید بدانید!

صندلی طبی چیست و چرا افراد بسیار زیادی در ادارات و سازمان های خود از صندلی طبی استفاده می کنند؟ چرا باید برای کارمندان شرکت خود صندلی طبی استفاده کنیم؟ برای پاسخ به این سوالات با شرکت گلدسیت همراه باشید. امروزه حتی اگر ظاهر و زیبایی صندلی ها برای شما خیلی مهم باشد، باز هم باید برای طبی بودن آن درجه ی اهمیت بالایی قائل شوید. زیرا با خرید صندلی اداری مناسب برای کارمندان خود، بازدهی و بهره وری آن ها در کارشان افزایش می یابد و از خستگی زودهنگام آن ها جلوگیری می شود، پس این موضوع به وضوح، اهمیت صندلی مورد استفاده را بیان می کند.

چرا باید از صندلی طبی استفاده کنیم؟

اگر شما از یک صندلی طبی خوب استفاده کنید و آن صندلی ، تمام خصوصیات و استاندارد های یک صندلی ارگونومیک را داشته باشد، اعضای بدن شما آسیب نمی بیند، راحتی و آسایش بیشتری برای شما ایجاد می شود که همین موضوع به تنهایی می تواند تا حد زیادی مدیران شرکت ها را قانع کند که از صندلی های با استاندارد ۲۰۲۰ استفاده کنند. و معمولا برای استفاده از صندلی ارگونومیک، باید موارد زیادی را در نظر بگیرید، یعنی هم خودتان با اصول نشستن، آشنا باشید و هم از صندلی استفاده کنید که واقعا ارگونومیک باشد، نه اینکه صرفا برچسب ارگونومیک بودن بر روی آن خورده باشد!

شاید در نگاه اول کمی عجیب باشد که چرا باید از صندلی های استاندارد و گران قیمت برای کارکنان شرکت خود استفاده کنیم؟ شاید سولات این چنینی در ذهن شما شکل بگیرد، اما اگر بدانید که خرید یک صندلی استاندارد، چقدر می تواند به بازدهی کارمندان شرکت شما تاثیر بگذارد، حتما هزینه های قابل توجهی را برای این موضوع کنار می گذارید، زیرا فقط شما یک بار برای سرمایه گذاری صندلی اداری شرکت خود هزینه می کنید، اما برای همیشه از نتایج فوق العاده ی بازدهی کارمندان (سیصد درصدی) خود بهره مند می شوید.

 

صندلی طبی مناسب چه افرادی است؟

در واقع هر فردی که در روز برای مدت طولانی روی صندلی می نشیند باید از صندلی طبی استفاده کند تا از بروز بیماری های مختلف مانند گردن درد، کمردرد و…. جلوگیری کند. همچنین استفاده از صندلی طبی برای افرادی که به این بیماری ها مبتلا شده اند می تواند مفید باشد و سبب کاهش درد و بهبود آن ها شود. طبق نظر متخصصان، این نوع صندلی ها در سلامتی افراد تاثیر بسزایی دارند و نشستن برای مدت طولانی بر روی چنین صندلی هایی آسیب های جسمانی برای افراد به همراه نخواهد داشت. اما باید توجه کرد که چگونگی استفاده از صندلی هم مهم است و صندلی باید متناسب با قد و شرایط فیزیکی هر فرد تنظیم شود.

 

صندلی طبی برای مدیران

معمولا این نوع صندلی ها در شرکت ها و سازمان ها استفاده می شود، زیرا  اغلب کارمندان و کارکنان، برای مدت زمان بسیار زیادی بر روی صندلی می نشینند و در زمان استفاده از صندلی نامناسب ، بعد از مدتی کوتاه دچار بیماری های مختلف مانند گردن درد، کمردرد و….  می شوند، بنابراین دقیقا کار اصلی صندلی طبی همین است که از ایجاد این بیماری ها و آسیب ها جلوگیری کند.

اگر میخواهید برای مدیران و کارشناسان شرکت خود صندلی های ارگونومیک تهیه کنید، حتما بخش صندلی مدیریتی و صندلی اداری  وب سایت ما را مشاهده کنید، صندلی مورد نظر خود را انتخاب کنید، آن را خریداری کنید و در کوتاه ترین زمان کالای خود را تحویل بگیرید و یا جهت دریافت مشاوره برای خرید محصول مناسب با کارشناسان شرکت گلدسیت تماس بگیرید.

صندلی کنفرانسی

برای تهیه ی این نوع صندلی ها، باید در نظر داشته باشید که یک صندلی طبی خوب باید چهار ناحیه ی ستون فقرات گردن، پشت، کمر و دنبالچه را پوشش دهد و اگر نتواند از بدن محافظت کند تاثیرات منفی برای شما در پی خواهد داشت. صندلی های شرکت گلسیت علاوه بر این که بر پایه ی اصول ارگونومی ساخته شده اند از ظاهر زیبایی هم برخوردارند.

معمولا از زمانی که کارمندی در یک شرکت استخدام می شود، کم کم و به مرور زمان، فشارهای بسیار زیادی به کمر و گردن او وارد می شود که همین موضوع باعث ایجاد آسیب های جسمانی در او می شود و اگر در این گونه مواقع از صندلی طبی استفاده نکنید در طولانی مدت پشیمانی های زیادی را برای شما ایجاد می کند و همواره باید در نظر داشته باشید که صندلی های خریداری شده باید از اصول ارگونومی جهانی پیروی کنند، نه اینکه فقط وسیله ای برای نشستن باشند.

چرا باید از صندلی های طبی استفاده کنیم؟

طبق محاسبات انجام شده، یک کارمند و یا مدیر شرکت در طول سال، هزاران ساعت بر روی صندلی می نشیند و همین موضوع می تواند بزرگترین و مهمترین دلیل برای انتخاب یک صندلی ارگونومیک باشد، بنابراین اگر شما هم در فضای اداری مشغول به کار هستید، این موضوع مهم را بدانید که بیشترین زمان خود را بر روی صندلی میگذارانید! پس اگر به سلامتی خود اهمیت ندهید در آینده به مشکلاتی برخورد خواهید کرد.

معمولا مدیران شرکت ها به فکر این هستند که با کمترین هزینه ی ممکن، به خرید تعداد زیادی صندلی اداری بپردازند، اما آنها این موضوع مهم را در نظر نمی گیرند که اگر از صندلی های طبی و با کیفیت استفاده کنند، می توانند بازدهی کارکنان خودشان را چندین برابر کنند.

چگونه بهترین صندلی اداری را انتخاب کنیم؟

پاسخ این سوال می تواند برای هر شخصی متفاوت باشد! مثلا یک صندلی مدیریتی طبیعتا عملکرد متفاوتی نسبت به صندلی ویزیتوری و صندلی رستورانی دارد و از همه مهم تر اینکه کاربرد و جنس ساخت آن ها هم با هم تفاوت زیادی دارد، پس به صورت کلی نمی توان بهترین صندلی اداری را معرفی کرد، زیرا ابتدا باید نیاز خود را مورد بررسی قرار دهید.

در نظر داشته باشید که فقط شیک بودن و حفظ سلامتی هم مهم نیست، بلکه عوامل دیگری هم نظیر طول عمر صندلی مورد نظر شما مهم است و باید در این نوع صندلی ها، از قطعات خوبی استفاده شده باشد تا نیازی به تعمیر ماهانه صندلی اداری خود نداشته باشید، در ادامه نکات طلایی برای خرید بهترین صندلی را خدمت شما ارائه می دهیم.

ویژگی های یک صندلی مناسب

اگر به فروشگاه اینترنتی Walmart هم مراجعه کنید، هیچگاه صندلی اداری خاصی را در بخش پیشنهادها قرار نمی دهد! زیرا صندلی و یا مبلمان اداری شما باید با توجه به نیاز شما انتخاب شود. فقط در رابطه با صندلی اداری، بیش از ده ها نوع صندلی وجود دارد که معمولا هر کدام کاربرد خاصی دارند و جالب است این موضوع مهم را بدانید که نحوه ی طراحی و تولید صندلی اداری به گونه ای است که هر کدام برای زمان و مکان خاصی به کار می روند. پس در حالت کلی اگر به دنبال صندلی هایی هستید که بازدهی کارمندان خود را بالا ببرید، میتوانید از صندلی های طبی گلدسیت استفاده کنید.

 

تشخیص صندلی چرم با کیفیت

در زمان گذشته صندلی اداری چرم را به گونه ای طراحی می کردند که بعد از چند دقیقه نشستن بر روی صندلی، تماس فرد با صندلی باعث عرق کردن می شد، اما امروزه گلدسیت با طراحی صندلی های استاندارد و استفاده از مواد اولیه ی مرغوب این مشکل مهم را حل کرده است. روکش صندلی های چرم شرکت گلدسیت از بهترین انواع چرم طبیعی و مصنوعی و با تکنولوژی گردش هوا، از تعرق بدن جلوگیری می کند و باید در نظر داشته باشید که هنوز هم صندلی های ارزان و برندهای متفرقه این مشکل را دارند و از چرم های تقلبی و غیر استاندارد در آن استفاده می شود.

پس به جای اینکه بعد از خرید صندلی به دنبال راهی برای برطرف کردن مشکل تعرق در صندلی های خود باشید، از همین الان می توانید با خرید یک کالای مرغوب این مشکل بزرگ را برطرف کنید.

 

معمولا شرکت هایی که در این حوزه فعالیت می کنند، به دلیل به صرفه بودن مواد اولیه ی ارزان، از روکش ها و چرم هایی با کیفیت کمتر استفاده می کنند که غالبا به دلیل قیمت تمام شده ی کمتر مشتریان را بیشتر جذب می کند اما دوام و کیفیت کم هزینه های تعمیرات بیشتری را به مشتری تحمیل می کند و در نهایت منجر به خرید صندلی دیگری می شود.

معایب روکش چرم

باید در نظر داشته باشید همیشه روکش چرم نمی تواند بهترین گزینه ی ممکن باشد زیرا روکش  های پارچه ای هم ویژگی های خاص خود را دارند، اما شما باید با توجه به نیاز خود، صندلی مورد نظر را خریداری کنید، چون اولویت اصلی خیلی از مدیران، زیبایی صندلی اداری است و آن ها روکش چرم را به روکش پارچه ای ترجیح می دهند.یکی از مهمترین ایرادات چرم این است که بعد از مدتی به  صورت پوسته پوسته از بین می رود، ولی اگر در صندلی از چرم طبیعی و ایرانی استفاده شده باشد، دچار چنین مشکلاتی نمی شود و در نظر داشته باشید که نحوه ی استفاده از چرم طبیعی را باید بدانید! مثلا برای تمیز کردن باید از دستمال نم دار استفاده کنید. البته در نظر داشته باشید که صندلی های گلدسیت با شستشو، کیفیت خود را از دست نمی دهد.

 

ارگونومیک چیست و چگونه بهترین آن را انتخاب کنیم؟

ارگونومیک یا طبی بودن یعنی اینکه یک کالا، از استانداردهایی برخوردار باشد که وقتی انسان ها به صورت طولانی مدت بر روی آن می نشینند به آسیب های جسمانی دچار نشوند و این موضوع مهم را بدانید که هر صندلی که فروشنده برچسب ارگونومیک بودن را بر روی آن می چسباند، لزوما طبی نیست! زیرا اسم ارگونومیک برای افزایش فروش بر روی صندلی ها گذاشته  می شود، اما در واقعیت بخش قابل توجهی از صندلی های موجود در بازار ایران، از اصول ارگونومیک ۲۰۱۹ برخوردار نیستند.

نتیجه گیری برای خرید صندلی اداری

  1.  به دنبال خرید صندلی کارشناسی ارزان نباشید.
  2. اگر سرمایه خوبی برای تغییر دکوراسیون اداری خود دارید، حتما از صندلی های طبی و ارگونومیک استفاده کنید، درست است که این نوع صندلی ها، کمی گران تر از صندلی های دیگر هستند اما به سلامتی کارکنان و زیبایی شرکت شما کمک به سزایی می کنند.
  3. صندلی اداری که خریداری می کنید، باید حداقل امکانات یک صندلی مناسب را دارا باشد و باید قابلیت تنظیم پشتی، ارتفاع و موارد دیگر را دارا باشد.
  4. فوم سرد در صندلی به کار رفته باشد .
  5. روکش پارچه یا چرم فرقی نمی کند، از هر کدام که استفاده می کنید، اگر از برندهای معتبر خریداری می کنید، جای نگرانی نیست، در غیر این صورت احتمال پوسته پوسته شدم چرم شما و یا مشکل تعرق در این نوع صندلی ها وجود دارد.
  6. طریقه ی نشستن بر روی صندلی هم مهم است، اگر به درستی بر روی صندلی مورد نظر خود بنشینید و صندلی شما استاندارد باشد، می توانید ده ها ساعت بر روی صندلی بنشینید و مشکلی برای سلامتی شما ایجاد نشود، اما اگر صندلی شما استاندارد نباشد و یا نحوه ی نشستن بر روی صندلی را بلد نباشید، هر کدام از این دو مورد می تواند برای شما دردسر ساز باشد و شما یک دقیقه هم نتوانید بر روی صندلی بنشینید.
  7. به قطعات به کار رفته در صندلی و مکانیزم عملکرد آنها توجه ویژه ای داشته باشید و اگر هم می خواهید از برندهای متفرقه استفاده کنید، به احتمال زیاد پول خود را به هدر داده اید.
محمدعلی منصوری فر
محمدعلی منصوری فر
از سال 88 در زمینه ی موفقیت های مالی و زندگی فعالیت می کنم. در حال حاضر مدیریت تیم رازهای موفقیت رو بر عهده دارم و سعی می کنم هر روز مقالات و تجربیاتم رو در حوزه ی موفقیت با شما به اشتراک بگذارم.