خانواده مهم ترین عامل انتقال باورهای غلط – مطلب شماره ۶

محتوای تکراری
محتوای تکراری و تاثیر منفی آن در سئو سایت
آوریل 17, 2020
لوله کاروگیت چیست
لوله کاروگیت چیست ؟
آوریل 21, 2020

خانواده مهم ترین عامل انتقال باورهای غلط – مطلب شماره ۶

خانواده

به نام خداوند عادل
نقش خانواده – ابراز احساسات شما عزیزان و افزایش بسیار زیاد مخاطبان دوره ی قانون جذب، نشان دهنده ی لطف خداوند بزرگ به من است. آرزو دارم بتونم به افرادی که به تغییر می اندیشند کمکی کرده باشم. دوست دارم کمی به گذشته برگردید. دوران کودکی ات را به خاطر می آوری که با بهت و حیرت به زندگی نگاه میکردی؟ زندگی شگفت آور و مهیج بود و جزئی ترین مساله ای تو را کاملا ذوق زده می کرد. تو مجذوب شبنم یخ زده روی چمن، بال زدن پروانه در آسمان یا هر نوع برگ و سنگ عجیب و غریب روی زمین می شدی. گوزن ها می توانستند پرواز کنند، پری ها در باغچه بودند، حیوانات خانگی به شکل آدم ها بودند، اسباب بازی ها شخصیت داشتند، رویاها به حقیقت می پیوستند و تو می توانستی ستارگان را لمس کنی. قلب تو پر از شادمانی بود. قوه ی تخیل هیچ حدوحدودی نمی شناخت و تو بر این باور بودی که زندگی شگفت آور است! بسیاری از ما در ایام کودکی این احساس خوشایند را داشتیم که همه چیز خوب است و زندگی هر روز وعده های هیجان انگیز به ما می دهد، و اینکه هیچ چیز نمی تواند مانع لذت بردن ما از همه ی پدیده های خارق العاده شود. اما همگی مان در طول رشد به نحوی سرخورده می شویم و آن شگفتی هایی که در ایام کودکی آن را باور داشتیم، کم رنگ و محو می شود. به همین دلیل است که ما به عنوان بزرگسال دوس داریم دور و بر بچه ها بپلکیم تا بتوانیم آن حال و هوایی را که آن ایام داشتیم، هرچند برای زمانی کوتاه، احساس کنیم. من در این دوره ی آموزشی قصد دارم با تاکید فراوان به تو بگویم آن شگفتی هایی که زمانی باورش داشتی، واقعیت دارد و سرخوردگی بزرگسالان از درک زندگی ای است که غیر واقعی است. زندگی واقعی معجزه است و به اندازه ی وجود خودت حقیقت دارد. در واقع زندگی می تواند به مراتب شگرف تر از آن باشد که در دوران کودکی تصور می کردی، همچنین مهیج تر، بهت انگیز تر و الهام بخش تر از آنچه قبلا می دیدی. وقتی تو بدانی چگونه معجزه را وارد زندگیت کنی، رویاهایت به حقیقت می پیوندد. سپس، از اینکه چطور از باور به معجزه ی زندگی دست کشیدی، مات و مبهوت خواهی شد! شاید پرواز گوزن ها را نبینی، اما هرچه را که همیشه میخواستی، پیش رویت ظاهر می شود و هرچه مدت های مدید در آرزویش بودی، رخ می دهد.

بیشتر بخوانید: ضمیر ناخود آگاه چگونه کار می کند- مطلب شماره ۵

آیا حاضری دوباره با معجزه مواجه شوی؟ آیا آماده ای تا مثل دوران کودکی، هر روزت سرشار از بهت و شگفتی شود؟ برای معجزه آماده شو!

به سرعت ادامه ی مطلب جلسه ی گذشته رو تکمیل میکنم. در مطلب قبل ابتدا در مورد این صحبت کردیم که چرا خیلی از ما یا بهتر بگویم همه ی ما خواستار زندگی بهتر هستیم اما نتایج و تلاش های ما ناامید کننده و در برخی از مواقع بسیار ویران کننده است؟ برای پاسخ به این سوال نیاز بود تا مکانیسم ضمیر ناخودآگاه رو تشریح کنم که در قسمت قبل به طور کامل تشریح شد. برای درک بهتر اینکه باورهای ناخواسته از کجا می آیند و چگونه در ضمیر ناخودآگاه ما ثبت می شوند، به مثال هایی که در ادامه می آیند دقت کنید:
۱-  در دوران کودکی ممکن است از پدر و مادر بشنوید که “در خانواده ی ما (سرطان، بیماری کلیه، بیماریهای پوستی و هر بیماری دیگری) ارثی است و بیشتر افراد فامیل به این بیماری مبتلا شده اند. بابا خدابیامرز هم سرطان گرفت و فوت کرد. دایی هم سرطان داشت. مادر بزرگ هم بنده خدا دو سال آخر زندگیش سرطان داشت و…” این دقیقا این باور قدرتمند را در ضمیر ناخودآگاه شما ثبت می کند که سرطان یک بیماری رایج در خانواده ی ما است و بالاخره یک روز هم به سراغ من خواهد آمد.

۲-  در رادیو و تلویزیون می شنوید که سرطان سینه بسیار در بین خانم ها رایج است و امکان ابتلای یک خانم به این بیماری بسیار زیاد است. این به این معنی است که در ضمیر ناخودآگاه شما این بیماری با احتمال ابتلای بسیار بالایی ثبت می شود. جالب تر اینکه برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری توصیه می شود مثلا از لیوان های یکبار مصرف استفاده نکنیم و یا زیر نور آفتاب نباشیم و راهکارهایی شبیه به اینها. اتفاقی که می افتد این است که شما هر زمان لیوان یکبار مصرف و یا نور آفتاب را مشاهده می کنید ناخودآگاه ترس از سرطان را در ذهن خود زنده می کنید و اگر مجبور شوید ساعاتی را در زیر نور آفتاب سپری کنید، یا به ناچار از لیوان یکبار مصرف استفاده کنید، مدام به سرطان توجه خواهید کرد.
۳-  در کلاس های اقتصاد و مدیریت دانشگاه به ما می آموزند که افزایش نرخ تورم و کاهش سود بانکی موجب فقیرتر شدن و کاهش قدرت خرید مردم می شود. حال کافی است اخبار اعلام کند: “نرخ سود بانکی کاهش پیدا کرد و همچنین تورم در حال رشد از ۱۵ درصد به ۱۸ درصد است”؛ این خبر کوتاه و ساده سبب می شود که شما توجه تان را به وضعیت مالی ضعیف تر از قبل معطوف کنید.
۴-  وقتی از مسیر خانه تا محل کار از جلوی ۱۰ الی ۱۵ رستوران و فست فود عبور می کنید که هرکدام پوستر غذاهای رنگارنگ را به نمایش گذاشته اند، گرایش به غذا در ضمیرناخودآگاه شما ثبت می شود. در این شرایط نباید انتظار اندام متناسب را از خود داشته باشید.
۵-  اگر به موسیقی های خواننده های مختلف گوش می دهید که دائما از خیانت، ترک کردن، بی مهری، شکست عشقی و… می خوانند و شما را به شدت تحت تاثیر خود قرار می دهند، انتظار نداشته باشید که با همسرتان رابطه ی عاطفی خوبی داشته باشید.
۶-  در کتاب های درسی می خواندیم:

“نابرده رنج گنج میسر نمی شود            مزد آن گرف جان برادر که کار کرد”

این یک بیت شعر ساده با هنرمندی تمام این باور را در ما پرورش می دهد که برای ثروتمند شدن باید رنج فراوان ببریم و بدون رنج مزدی هم وجود نخواهد داشت. در دوران کودکی برای حفظ کردن این شعر تلاش زیادی می کردیم اما اکنون زمان آن رسیده است که بدانیم در کودکی یک باور سمی و غلط را در ضمیر ناخودآگاهمان ثبت می کردیم.

همه ی این باورها می توانند جای رویاهای زیبایت را بگیرند و به واقعیت زندگی تو تبدیل شوند. قانون جذب در بیانی ساده تر به این معنی است که به هر چیزی بیشتر توجه کنیم، آن را بیشتر در زندگیمان خواهیم داشت. خواه آن چیز خوشایند یا ناخوشایند باشد. وقتی دائما به آن توجه کنیم، آن را بیشتر در زندگیمان خواهیم داشت. اگر در معرض تکرار باوری از سوی خانواده و محیط هستید، بدانید که به زودی به باوری برای شما تبدیل خواهد شد. اگر باوری را از کسی دریافت کنید و در محیط به دنبال مثال ها و نمونه هایی برای آن باشید، بی شک نمونه های زیادی را برای آن خواهید یافت. این خاصیت جهان است. این قانون جهان است!!! در این شرایط، هنگامی که کلی نمونه ی موافق با باور منتقل شده به ذهنتان را پیدا کردید، این باور با منطق شما گره می خورد؛ به شکلی که هر زمان شخصی مخالف باور شما صحبت کند، شما مثالهای زیادی برای نپذیرفت او در ذهنتان دارید.
اولین اقدامی که برای تغییر لازم است انجام دهیم، کنترل و محدود کردن ورودی های ذهنمان است. با کنترل ورودی های ذهن، جلوی ورود مداوم مواد سمی به ضمیر ناخودآگاه را می گیریم. به بیانی دیگر ذهن ما در طول سالهای زندگی، توسط محیطی که در آن قرار داریم برنامه ریزی می شود و در نود درصد مواقع این برنامه ها و باورها زندگی مارا به فقر، تنهایی و بیماری روح و جسم سوق می دهند.

بیشتر بخوانید: اهداف و اهمیت آن (قانون جذب) – مطلب شماره ۴

 

خانواده و دوستان مهم ترین منابع انتقال باورهای غلط به ضمیر ناخودآگاه

همانطور که از مثالهای یاد شده مشخص است، باورهای غلط توسط خانواده، مدرسه و نظام آموزشی، تفسیر غلط از دین، تلویزیون، رادیو، فیلم های سینمایی، اخبار، افراد با تجربه در شکست خوردن و… به ذهن ما منتقل می شود. خانواده مهمترین و بنیادی ترین عامل انتقال باورهای غلط به ذهن است تا حدی که اگر خانواده ی شما پیرو مذهب یهودیت یا مسیحیت بودند، شما نیز امروز یک یهودی یا مسیحی بودید.
حال زمان آن فرا رسیده که افسار زندگیتان را خود به دست بگیرید. برای اینکار ابتدا باید باورهای غلط را شناسایی کنید و آنها را از ذهنتان پاک کنید. درست شبیه به یک آنتی ویروس کامپیوتری باید باورهای غلط ذهنتان را شناسایی و حذف کنید. از جلسه ی هشتم فعالیت برای شناسایی باورهای غلط را آغاز خواهم کرد.

باورهای غلطی که در ذهن ما هستند بسیار زیادند. به لطف خدای بیکران و بخشنده و همکاری شما دوستان عزیز، مجموعه ای از این باورها را شناسایی خواهیم کرد.

لازم به ذکر است که در این دوره ی آموزشی تاکید من بیشتر برای کسب ثروت بیشتر است و در جلسات بعد مقالات قانون جذب باورهای غلط در مورد ثروتمند شدن را بررسی خواهیم کرد و در دوره های بعدی به سایر باورها می پردازیم.
ان شا الله هر جا که هستید موفق، پیروز ، ثروتمند، عاشق، خوشحال و سعادتمند در دنیا و آخرت باشید.  🙂

منبع:  محمد علی کوکائیان

فرهاد کوکائیان
فرهاد کوکائیان
12 ساله که قانون جذب شبو روزمو عوض کرده...

هیچ نظری وجود ندارد