ثروت آفرینی و قوانین آن

هدفگذاری میلیاردرها
هدفگذاری به سبک میلیاردرها
راز موفقیت وارن بافت
راز موفقیت وارن بافت

ثروت آفرینی و قوانین آن

راز جذب ثروت

راز جذب ثروت

ثروت آفرینی و قوانین آن

ثروت آفرینی و قوانین آن یکی مهمترین پارامترهای تاثیر گذار در جامعه است. روزي در يك سخنراني درباره ۱۵ راه پولسازی شركت كرده بودم. مي دانستم سخنران عملآ براي ده سال ورشكست بوده است. مي خواستم بدانم چه چيزي براي گفتن دارد. او بسيار خوب صحبت مي كرد. بدون شك عده اي از حضار از صحبت هاي او استفاده كردند، ولي خود او از آنچه ياد مي داد سودي نبرده بود. من،خود را معرفي كردم و از او پرسيدم:آيا به اصولي كه از آنها صحبت مي كند،  معتقد است؟ اوتأييد كرد. از او پرسيدم: اين اصول باعث خوشبختي او شده اند؟در پاسخ گفت:نه  كاملآ علت را از او پرسيدم. جواب داد كه فكر مي كند كه تقدير او اين است كه خوشبختي را تجربه نكند. او با اعمال  و اعتقادات خود تنگدستي را جذب مي كرد.او متوجه نبود كه افكار و محيط او تأثير نا مطلوبي بر او مي گذارند.

بیشتر بخوانید:  جذب پول و ثروت

به او گفتم:   نيروي حركت و قدرت هاي عظيم فكر درباره ثروت ، باعث جذب ثروت مي شود.  در نتيجه اگر آرزوي ثروتمند شدن داريد، بايد نيروهايي را جذب كنيد كه به شما در كسب آن كمك كنند.افكار شما شرايط مشابه را جذب مي كند.اگر به تهيدستي فكر كنيد آن را جذب مي كنيد.اگر تصميم بگيريد كه در آينده ثروتمند شويد، اين فكر را به تمام خود تلقين مي كنيد و در عين حال از تمام شرايط بيروني براي كمك استفاده كرده و در نهايت به ثروت مي رسيد. به شما پیشنهاد می کنم که با محمد علی کوکائیان همراه باشید تا تکنیک های نوین جذب ثروت را به شما بگویم.

۱٫ ثروت آفرینی و قوانین آن:

زمانی که استیو ماکسول با مدرک مهندسی از دانشگاه فارغ التحصیل شد نمی توانست بین درآمد و هزینه هایش تعادل ایجاد کند و در مورد مسائل مالی آگاهی کافی را نداشت او وقتی ضعف خود را در مورد امور مالی دید. به مانک خود، که در آن حساب داشت مراجعه کرد تا مفهیم اولیه امور مالی را بیاموزد.   یکی از بزرگترین موانع برای پول درآوردن، آشنایی نداشتن با مسائل مالی است.  در جامعه ی جهانی، افراد بسیار زیادی هستند که از سرمایه گذاری می ترسند چون در مورد آن هیچ آگاهی ندارند.   استیو میگوید: (برایم دردناک بود که هیچ چیزی در مورد موفقیت های مالی نمیدانم و بنابراین   شروع به مطالعه ی  کتب و مجلات، در مورد  موفقیت های مالی و مدیریت پول کردم و درهمین مسیر از بزرگان کسب و کار و موفقیت کمک گرفتم)  او و همسرش شروع به استفاده از این درس ها کردند و  سپس آنها ماهانه  ۲۰ درصد از درآمد  سالیانه ی خود را سرمایه گذاری میکردند و سپس بعد از ۱۰ سال میلیونر شدند.

بیشتر بخوانید:  کارآفرینی چیست؟ کارآفرینی یا شغل کارمندی

راهکار سریع:  باخواندن چند کتاب عالی در مورد ثروت شروع کنید

  • غول درون از هری کارپنتر
  • اثر مرکب از دارن هاردی
  • بیندیشید و ثروتمند شوید از ناپلئون هیل
  • تجارت در عصر جدید از رابرت کیوساکی
  • چهار راه پول سازی از رابرت کیوساکی

سوال:  آیا تا به حال، کسی با کتاب ثروتمند شده است؟

پاسخ:

کتاب، دیدگاه و نگرش افراد جامعه را تغییر میدهد و در طولانی مدت، باعث میشود که افراد جامعه تاثیرات شگرفی را در زندگی خود، تجربه کنند مثلا من کتاب اثر مرکب را به خیلی افراد جامعه معرفی کردم و  حتی در مدت زمان قابل قبولی در زمینه ی کسب و کار وهم در موفقیت های دیگر زندگی نتایج خارق العاده ای را کسب کرده بودند.

هر چه قوانین ثروت را بیشتر مورد مطالعه قرار میدهیم متوجه می شویم که هر چه از سنمان گذشته است خواب بوده ایم.

بیشتر بخوانید:   هدفگذاری به سبک میلیاردرها

  ۲٫ فقر و ثروت :

هيچ فردي از ابتدا محكوم به فقر نبوده است.وقتي ثروت تحت شرايط مناسب به دست آيد زندگي را وسعت مي بخشد. از هر چيز مي توان هم استفاده خوب و هم استفاده بد كرد. نيروهاي ذهني نيز مانند ثروت مي توانند هم در جهت خوب و هم در جهت بد هدايت شوند.  با كمي استراحت مي توانيم تجديد قوا كنيم.  استراحت بيش از حد انسان را بسوي تنبلي،حماقت و آرزوهاي خيال پردازانه سوق مي دهد.  اگر ثروت خود را نا عادلانه از ديگران به دست بياوريد،  از نيروهاي خود استفاده نا به جا كرده ايد.  ولي اگر ثروت شما از منابع درست به دست آيد،خوشبخت مي شويد.  از طريق ثروت مي توانيم كاري كنيم كه باعث ترقي خودمان و ديگران شويم.

مهم ترین  گام به سوي كسب ثروت اين است كه اطراف خود را با تأثيرات مفيد احاطه كنيد.محيط رشد دهنده اي براي خود بخواهيد،خود را در آن قرار داده و تحت تأثير آن شكل بگيريد.

    ۳٫ ثروت آفرینی، نتيجه تلاش فراوان نيست :

اغلب مردان بزرگ همه اعصار، نسبتآ ثروتمند بوده اند.  آنها يا آن را به ارث برده و يا به دست آورده اند.بدون پول نمي توانستند موفق شوند.  كسي كه در شرايط سخت فيزيكي مشغول كار است،غير ممكن است ايده آل هاي بالاي كسي را داشته باشد كه در رفاه نسبي است.

ثروت معمولآ ثمره موفقيت است،  ولي در مجموع نتيجه تلاش فراوان نيست.

هزاران نفری كه سخت مي كوشند، هرگز ثروتمند  نمي شوند.  ديگران با تلاش بسيار كمتر ثروت بسياري كسب مي كنند.ديدن توانايي ها و امكانات پيش رو،  گام ديگري به سوي كسب ثروت است.  يك مرد مي تواند تا آخرين حد توان كوشا باشد.  ولي اگر از نيروهاي ذهني خود استفاده نكند،   فقط كارگري است تحت فرمان مردي كه از نيروهاي ذهني خود در جهت سود و منفعت خود استفاده مي كند.

بیشتر بخوانید:   رشد پول و ارتقاء شغل

۴٫ فقط از طريق پس انداز در آمد،نمي توان ثروتمند شد :

ثروت آفرینی نتیجه ی تلاشهای ذهنی بسیار است. هيچ كس نمي تواند در مدت عمر معمولي و فقط از طريق پس انداز در آمد خود، ثروتمند شود.  عده بسياري در تمام عمر خود در نهايت صرفه جويي عمل مي كنند ولي اينگونه نشاط و انرژي خود را هدر مي دهند.  مثلآ مردي را مي شناسم كه پياده سركار مي رفت.يك ساعت طول مي كشيد به محل كار خود برسد و يك ساعت هم صرف بازگشت از محل كار به خانه مي شد.ميتوانست با ماشين اين مسير را طي بيست دقيقه طي كند.  او هر روز ده سنت پس انداز مي كرد،ولي يك ساعت و نيم را هدر مي داد.  برای چنین شخصی سرمايه گذاري چندان سودبخش نبوده و جز اينكه زمان صرف شده براي ورزش پياده روي، براي سلامتي او، فايده فراواني داشت.  اگر همين ميزان زمان را صرف تمركز در جهت تلاش براي غلبه برمحيط كار ناخوشايند  مي كرد، مي توانست خود را در مسير خوشبختي قرار دهد.

۵٫ نتايج زيان ولخرجي در امور زندگي :

يكي از بزرگترين اشتباهات بسياري از افراد نسل حاضر، اين است كه با افرادي معاشرت مي كنند كه نمي توانند توانايي هاي آنها را آشكار كنند يا باعث رشد آن ها شوند.  وقتي جنبه اجتماعي زندگي بيش از حد يك جانبه رشد مي كند و اغلب نيز چنين است و تفريح و سرگرمي،انگيزه اصلي زندگي شخص مي شود، فرد به جاي صرفه جويي عادت به ولخرجي پيدا مي كند و به هدر دادن منابع جسمي، ذهني، روحي و معنوي به جاي حفظ آنها عادت مي كند.در نتيجه اين شخص انگيزه درستي ندارد و قدرت ها و نيروهاي خدادادي او رشد نكرده باقي مي ماند و در نتيجه در تمام روابط بالاتر زندگي،  قضاوت ضعيفي خواهد داشت. در اموال و دارايي هميشه ضعيفترين است.اغلب مانند انگل وابسته است و اگر موقعيت استقلال و توليد داشته باشد، بيشتر مصرف كننده خواهد بود و توليد ضعيفي خواهد داشت. ظاهرآ قسمتي جدايي ناپذير از زندگي غم انگيز اين افراد است كه قبل از درك نيروها و قوانين سازنده زندگي بايد اينگونه دردناك درس بگيرند عده اندكي از اشتباه ديگران درس مي گيرند. بيشتر افراد بايد خود تجربه كنند و دانشي را كه از اين طريق به دست مي آورند،  در زندگي خود صرف بازسازي كنند.

بیشتر بخوانید:   همه چیز در مورد قانون جذب

۶٫ آشنايي و معاشرت با افراد با قابليت و ثروتمند :

اولين و آخرين قدم در كسب ثروت،احاطه كردن خويش با تأثيرات خوب است،يعني افكار خوب،سلامت كامل،خانه و محيط تجاري خوب و همكاران تجاري موفق.با هر وسيله مجاز ممكن، با افراد با قابليت آشنا شويد.امواج فكري خود در ارتباط با تجارت را با افكار آنها هماهنگ كنيد.اين كار معاشرت با شما را دلپذير كرده و همه به دنبال معاشرت با شما خواهند بود.هنگامي كه با افراد ثروتمند معروف و بدون عيب ارتباط دوستي صميمانه برقرار كرديد،سرمايه خود را هر چند اندك،براي سرمايه گذاري به آنها بسپاريد و تا زماني كه هوش تجاري براي مديريت سرمايه خود پيدا كنيد،به اين كار ادامه دهيد.در اين زمان از طريق چنين معاشرت هايي،جايگاه خود را در زندگي پيدا مي كنيد.اگر درست روي فرصت هاي خود تمركز و از آنها استفاده كنيد، جزو كساني نخواهيد بود كه از زندگي كم بهره برده اند.اگر درآمد كافي براي معاش را حفظ كنيد و از بخشي از اموال خود در جهت هموار كردن راهي كه رفته ايد براي ديگران استفاده كنيد،بيشتر لذت مي بريد.جايي در مغزتان نيرويي وجود دارد كه شما را از حالت بي تفاوتي خارج كرده و در صور ت استفاده شدن،شما را تا اوج قله موفقيت بالا مي برد.

محمدعلی منصوری فر
محمدعلی منصوری فر
از سال 88 در زمینه ی موفقیت های مالی و زندگی فعالیت می کنم. در حال حاضر مدیریت تیم رازهای موفقیت رو بر عهده دارم و سعی می کنم هر روز مقالات و تجربیاتم رو در حوزه ی موفقیت با شما به اشتراک بگذارم.

There are no comments yet