بک لینک چیست [تکنیک های جدید و مدرن]

کوکوم
خرید آیفون تصویری کره ای
افراد موفقی که سفر می کنند
چرا افرادی که سفر می روند موفق ترند؟

بک لینک چیست [تکنیک های جدید و مدرن]

بک لینک چیست

بک لینک چیست

در گذشته این تفکر وجود داشت که باید محتوای وب سایت را با کیفیت تولید کرد تا کاربران خود به سمت سایت کشیده شوند اما امروزه دیگر این شعار کارایی خود را ندارد زیرا در بازار مملو از رقیب عصر حاضر و به ویژه در دنیای بازاریابی دیجیتال نمی توان ایستا بود و منتظر ورد کاربران به سایت شد ، بلکه باید فعال و قهرمان سئو بود .

اگرچه تولید محتوای جذاب می تواند گامی کاربردی  برای شروع باشد، اما مردم برای دستیابی به محتوای جذاب باید اول باید بتوانند وب‌سایت مورد نظر را بیابند ، لذا باید مسیر را به کمک بک لینک برای آن‌ها هموار کرد  ، این هموارسازی مسیر پیدا کردن وب سایت را در فضای مجازی لینک و بک لینک می نامند .

بک لینک چیست

لینک ها مسیر ویژه ای هستند که کاربران را از سایت‌ها ، موتورهای جستجو و شبکه‌های اجتماعی متنوع به سمت وب‌سایت خاصی هدایت می‌کنند و از این رو سرتاسر اینترنت، از وبلاگ‌ها گرفته تا پست‌های شبکه‌های اجتماعی،  از لینک ها پر هستند که وجود آنها مزایا و منافع مختلفی برای وب‌سایت  ها دارد که در ادامه عنوان خواهد شد .

نحوه ی عملکرد بک لینک در یک تعریف ساده

در یک تعریف ساده، گرفتن لینک از یک سایت به سایت دیگر، «بک لینک» نامیده می شود که به دلیل هدایت و ورود کاربران به یک وب سایت ، به آن inbound link یا لینک داخلی نیز گفته می شود ، در مقابل لینک داخلی ، لینک خارجی یا External link وجود دارد که از عناوین بک لینک است ولی سبب هدایت کاربران به «خارج» از وب‌سایتی است که در آن حضور دارند ، پس مشخص است که لینک داخلی سبب ورود کاربران به یک سایت می گردد و لینک خارجی سبب ورود کاربران حاضر در یک سایت به سایت دیگر خواهد شد .

اگر لینک خارجی به یک وب سایت معتبر داده شود ، گوگل این لینک را به عنوان رأی اعتماد مدیروب به سایت مزبور در نظر خواهد گرفت که هرچه تعداد چنین لینک هایی برای یک سایت بیشتر باشد، اعتبار آن در نزد گوگل بیشتر شده و در رتبه وب سایت موثر خواهد بود .

کیفیت لینک ها بسیار مهم می باشد از این رو  همه لینک‌ها ارزش یکسانی ندارند ، پس  دریافت چند بک لینک باکیفیت از منابع مناسب از تعداد زیادی بک لینک از سمت ‌سایت‌های اسپم بسیار موثرتر خواهد بود.

ساخت بک لینک با کیفیت

یک Bcklink باکیفیت ویژگی های زیر را دارا است :

  • لینک باید به جای نوفالو بودن ( nofollow) از نوع فالو (dofollow) باشد .
  • محل قرار گیری بک لینک باید در بین محتوای سایت منبع باشد .
  • متن لینک یا همان انکر تکست (anchor text) باید به طور کامل طبیعی باشد.

 

نحوه ی عملکرد لینک‌های فالو و نوفالو

به طور پیش فرض ، بک لینک‌ها همگی فالو هستند، یعنی بر رتبه وب‌سایت موثر هستند و از نظر گوگل دارای ارزش هستند اما لینک‌های نوفالو (nofollow) که شامل ؛ بک‌لینک‌های شبکه‌های اجتماعی، نظرات وبلاگ‌ها و بک‌لینک‌های ویکی‌پدیا و … بوده ، از نظر گوگل فاقد ارزش اند ، لذا به این دلیل که تنها لینک‌های فالو ارزش وب‌سایت منبع را به وب‌سایت لینک شده انتقال می‌دهند، پس جهت ارتقاء سئوی وب‌سایت‌  باید به دنبال گرفتن بک‌لینک‌های فالو بود .

از آنجا که تنها داشتن لینک های فالو از نظر موتورهای جستجو غیرطبیعی است و لینک‌های نوفالو نیز می‌توانند به طور غیرمستقیم بر رتبه وب سایت موثر واقع شوند ، از این رو گرفتن یک بک لینک نوفالو از یک وب‌سایت پربازدید می‌تواند روش مناسبی جهت معرفی و افزایش ترافیک ارجاعی وب‌سایت باشد.

بک لینک سازی با اصلاح لینک‌های شکسته

در اثر بروزرسانی های اینترنت و وب سایت ها ،تعداد لینک‌های شکسته هم بیشتر شده اند ، وجود این لینک ها از نظر سئو مضر بوده و تجربه مثبت کاربری را کاهش خواهد داد ،  بک لینک سازی از طریق لینک های شکسته به اصلاح لینک‌های شکسته، به تمایل و نیاز مدیران وب سایت ها به تصحیح عملکرد همه لینک‌های وب‌سایت آنها وابسته است و سه مرحله دارد:

ارزیابی و یافتن لینک‌های شکسته؛ به کمک یکی از افزونه‌های گوگل کروم به نام Check My Links می‌توان همه ی لینک های شکسته را که قرمز رنگ خواهند شد ، پیدا کرد .

یافتن یا تولید محتوایی که بتوان با آن محتوای لینک شکسته را پر کرد .

لازم است تا با صاحب وب سایت لینک های شکسته تماس گرفته و وی را جهت اصلاح لینک های شکسته متقاعد کرد که این کار یک موقعیت برد برد خواهد بود زیرا لینک های شکسته اصلاح خواهند شد و شما بک لینک خواهید گرفت  .

 

نتیجه گیری

همواره بک لینک یکی از شاخص‌های مهم موتورهای جستجو نظیر گوگل جهت  رتبه‌بندی وب‌سایت‌ها در نتایج جستجو است؛ از این رو اگر به دنبال پیشرفت روزافزون کسب و کار خود از طریق وب سایت هستید ،  نباید تاثیر بک لینک را نادیده گرفت و به جای استفاده از روش های کوتاه مدت و نادرست بک لینک سازی بهتر است از روش های استاندارد با صرف وقت و دقت بالا بهره گرفت تا بتوان به نتایج مطلوب از این استراتژی موثر دست یافت.

محمدعلی منصوری فر
محمدعلی منصوری فر
از سال 88 در زمینه ی موفقیت های مالی و زندگی فعالیت می کنم. در حال حاضر مدیریت تیم رازهای موفقیت رو بر عهده دارم و سعی می کنم هر روز مقالات و تجربیاتم رو در حوزه ی موفقیت با شما به اشتراک بگذارم.

هیچ نظری وجود ندارد