الگوهای ذهنی و قانون جذب – مطلب شماره ۱

طراحی سایت با وردپرس
چگونه طراحی سایت با وردپرس را آغاز کنیم؟
قانون کائنات (قانون جذب)
قانون کائنات (قانون جذب)

الگوهای ذهنی و قانون جذب – مطلب شماره ۱

الگوهای ذهنی

الگوهای ذهنی و قانون جذب

الگوهای ذهنی – تا به حال افرادی را در جمع دوستانه تان دیده اید که مدام یک الگوی رفتاری را تکرار می کنند؟ برای مثال برخی افراد همیشه دیر می رسند. در محل کار خود مدام از رئیس خود به خاطر تاخیرشان عذرخواهی می کنند و همیشه در حال توجیه این هستند که چرا دیر کرده‌اند. یک روز در ترافیک گیر می‌افتند یک روز لباسشان را گم می کنند، یک روز خواب می مانند و… . اگر هم به طور اتفاقی یک روز دو ساعت زودتر بیدار شوند، مشکلاتی پیش رویشان قرار می‌گیرد که باز هم دیر می‌رسند. برای درک بهتر موضوع با سایت محمد علی کوکائیان در ارتباط باشید.

بیشتر بخوانید:   چگونه از قانون جذب استفاده کنیم؟

همچنین افراد دیگری را ممکن است دیده باشید که همیشه مریض هستند یا همیشه بدهکارند. برخی افراد نیز هستند که وقتی در شرکتی استخدام می شوند پس از گذشت مدت زمان کوتاهی، به صورت اتوماتیک اخراج می شوند و شغل دیگری را جستجو می کنند. این اخراج ها ممکن است به دلیل درگیری با یکی از همکاران یا درگیری با رئیس باشد، یا اینکه حجم کار و محیط کار به گونه ای است که فرد پس از مدتی به این نتیجه می رسد که بهترین راه حل ترک کار فعلی و یافتن شغل جدیدی است. دوستی داشتم که هر زمان تصمیم می گرفت کار بر روی پایاننامه اش را شروع کند ناگهان مشکل بزرگی برای کامپیوترش پیش می آمد. یک روز فونت های کامپیوترش پاک می شدند، یک روز کارت گرافیک کامپیوترش می سوخت و… تا جایی که از کار کردن بر روی پایاننامه اش منصرف می‌شد. تا به حال اتفاق افتاده که خودتان یا شخصی تصمیم بگیرید رژیم غذایی سالم تری را دنبال کنید؟ به محض اینکه تصمیم می‌گیرید تا دیگر غذاهای چرب و پر کالری نخورید تلفن شما شروع به زنگ زدن می کند و دوستان شما، شما را به یک مهمانی و صرف شام دعوت می کنند. در طول یک روز چندین تلفن به شما می شود و به بهترین عروسی ها و مهمانی ها دعوت می شوید و شما به ناچار از تصمیم خود منصرف می شوید.

بیشتر بخوانید:  باورها ، الگوهای ذهنی و قانون جذب – مطلب شماره ۲

فردی تعریف می‌کرد که هر وقت برای یک مهمانی لباس سفید یا روشن می پوشم، انگار که به یک نفر ماموریت می‌دهند که بیاید و با ظرف نوشیدنی در دستش در کنار من زمین بخورد و تمام نوشیدنی ها را بر روی لباس من خالی کند. یا یکبار با یکی از دوستانم که ماشین جدیدی خریده بود در ترافیک بودیم که یک ماشین از پشت سر به ما کوبید و با کلی عذرخواهی دوستم را راضی کرد که پیگیر ماجرا نباشد. بعد از این ماجرا دوستم با نارضایتی به من گفت نمیدانم چرا هر وقت ماشین جدیدی میخرم، تمام ماشین های خیابانها برای کوبیدن به ماشین جدید من مسابقه می‌دهند!!!

دلیل این اتفاقات چیست؟ آیا این افراد آدمهای بدشانسی هستند؟ آیا تقدیر و سرنوشت برای آنها اینگونه نوشته شده است؟

برخی افراد مدام از وضع اقتصادی شکایت دارند. آنها می گویند اصلا کار نیست. بازار خراب است. مردم نان ندارند بخورند. همه چیز به هم ریخته و در همین حال اگر نگاهی به خیابان بیندازید می‌بینید که مغازه ی بعضی از آدمها جا برای ایستادن ندارد و یا افرادی هستند که در حال معامله ی خانه های میلیاردی هستند.

بعضی از مردم پس از سفر به یک کشور خارجی و بازگشت ممکن است راضی یا ناراضی باشند. بعضی ها می گویند هیچ وقت به این کشور سفر نکن! همه ی آدمها دزد هستند. وقتی وارد این کشور شدیم و به محض خروج از هواپیما دزد چمدان ما را دزدید و در عین ناباوری شخص دیگری میگوید چرا دروغ می گویی؟ افراد این کشور همگی انسانهایی خونگرم و مهمان نواز هستند. چند روزی که در این کشور بودم از بهترین روزهای عمر من بود.

عجیب است؟ کدام یک درست می گویند؟

پاسخ صحیح این است که در حقیقت هر دوی آنها درست می گویند! اما چگونه؟

با توضیحاتی که در آینده خواهم داد موضوع روشن تر می شود، در حقیقت هر انسانی در زندگی با مشاهده ی اطرافیان و یا تاثیر گرفتن از رسانه، سیستم آموزشی و… یکسری باور هایی را در ذهنشان پرورش می‌دهند و این باورها به مرور زمان برای آنها به الگوهای ذهنی تبدیل می‌شود. این الگوهای ذهنی مسیر زندگی فرد را همیشه کنترل می کنند. به طرز کار یک ترموستات دقت کنید. المنت های آهنی شروع به گرم شدن می کند و هنگامی که به درجه ی معینی برسد، پایه های ترموستات باز شده و جازه نمی دهند دما از حد معین شده بالاتر برود و همچنین وقتی دما شروع به سرد شدن می کند پایه های ترموستات به هم می چسبد و به طور کلی ترموستات، دما را همیشه در یک درجه حرارت معین و ثابت نگه می دارد.

 الگوهای ذهنی نیز به همین صورت عمل می کنند. فردی که غمگین است و الگوهای ذهنی غم بر او مسلط باشد، هنگامی که اتفاقات شاد و مثبت برای او رخ بدهد ذهن او به مانند یک ترموستات عمل می کند و می گوید: نه!!! اینهمه اتفاقات خوب و شاد عادی نیست. این خوشی ها ناپایدار هستند. باز هم مثل همیشه یک اتفاق بد همه چیز را خراب خواهد کرد. ذهن آنها ناخودآگاه این باور را القا می کند که باید اتفاق بدی بیوفتد و من نباید اینقدر شاد باشم. آنقدر ذهن این باور را تکرار می کند که نهایتا الگوی غم تکرار می شود و فرد باخود می گوید حدس میزدم.

تمام اتفاقاتی که مدام در زندگی ما تکرار می شوند و شرایط زندگی ما، چه خوب و چه بد ناشی از باورهایی است که تبدیل به الگوهای ذهنی شده اند.

 راستی!!!!

 این را یادم رفت بگویم که همیشه الگوهای ذهنی منفی نیستند. بسیاری از آدمها مدام شانس می آورند یا مدام شاد هستند و یا اینکه اتفاقاتی برای آنها رخ می دهد که دائم ثروتمند تر میشوند. سوال اول این است که این باورها از کجا می آیند؟ چگونه آنها را شناسایی کنیم؟ چگونه باورهای بد و منفی را از بین ببریم و صدها سوال دیگری که در بخش های بعدی به آنها پاسخ می دهم.

تمرین:

۱۰ الگوی ذهنی خود را که مدام در زندگی شما تکرار میشوند (چه مثبت و چه منفی) شناسایی کنید.

سری مقالات قانون جذب

نویسنده: فرهاد کوکائیان

 

فرهاد کوکائیان
فرهاد کوکائیان
12 ساله که قانون جذب شبو روزمو عوض کرده...

There are no comments yet